PRZEGLĄD PRASY 3.08

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej i zagranicznej prasie w czwartek 3 sierpnia:

RZECZPOSPOLITA Już dawno nie było tak „gorącej” technologii jak Bluetooth. Setki, a może nawet tysiące firm z branży elektronicznej i komputerowej, na czele z takimi potęgami jak Ericsson, IBM, Lucent czy Microsoft, pracują obecnie nad wprowadzeniem do masowego użytku rozwiązań, które pozwolą na bezprzewodową wymianę informacji między urządzeniami elektronicznymi – czytamy w dzisiejszym dodatku „Mój komputer”.

GAZETA WYBORCZA Na giełdzie trwa pogrom największych spółek informatycznych. Akcje ComArchu, Prokomu i Softbanku staniały wczoraj o kolejne 3-4 procent i są najtańsze od kilku miesięcy. (s. 22)

WALL STREET JOURNAL Spektakularny upadek dużej firmy dot-com Chinese Books Cyberstore w Azji. Księgarnia internetowa zostanie natychmiast zamknięta, aby zabezpieczyć posiadane jeszcze fundusze.

FINANCIAL TIMES Brytyjska witryna internetowa dotycząca podróży Lastminute.com Plc oświadczyła, że w trzecim kwartale jej straty przed zapłaceniem podatku wyniosły 9,27 miliona funtów, co i tak jest lepszym wynikiem w stosunku do poprzedniego kwartału, kiedy straciła 11 milionów funtów.