PRZEGLĄD PRASY 16.08

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej i zagranicznej prasie w środę 16 sierpnia:

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej i zagranicznej prasie w środę 16 sierpnia:

RZECZPOSPOLITA Tylko jeden na trzech Amerykanów uznaje Internet za wiarygodne źródło informacji o kampanii prezydenckiej. Jedynie dla 8 procent jest to najważniejsze źródło informacji wyborczej. Takie są wyniki badań Scripps Howard News Service i Uniwersytetu Ohio. Sieć przegrywa ze wszystkimi innymi typami mass mediów, pozostając daleko w tyle za telewizją, radiem i prasą – czytamy w dodatku „Media – Internet”.

GAZETA WYBORCZA Suma ofert w morderczej aukcji niemieckiej licencji na telefonię trzeciej generacji UMTS wynosi już 85 miliardów marek (39,6 miliarda dolarów), czyli więcej niż rekordowa kwota 34 miliardów dolarów zapłacona w maju za licencje w Wielkiej Brytanii (s. 20).

PULS BIZNESU Internet Group, wyrosły z notowanego na giełdzie producenta obuwia Ariela, planuje inwestycje w Sieć na poziomie 10 milionów złotych. Firma chce także opracować plan jak najszybszego pozbycia się przeszłości obuwniczej. Jednocześnie IG zdaje sobie sprawę, że bez inwestora strategicznego nie poradzi sobie na rynku świadczenia usług dostępu do Sieci, dlatego w drugiej połowie 2001 roku planuje podjąć rozmowy z partnerami (s.3).

WALL STREET JOURNAL Europejskie firmy telekomunikacyjne nagle zaczęły sobie zdawać sprawę z wysokich kosztów utrzymania Internetu w telefonii bezprzewodowej. Jak się okazuje, cena zakupu licencji na UTMS przewyższa profity, jakie przyniesie posiadanie telefonii trzeciej generacji.

FINANCIAL TIMES Amerykański Departament Sprawiedliwości chce zakończyć sprawę Microsoftu, dlatego poprosił we wtorek Sąd Najwyższy, aby jak najszybciej wysłuchał argumentów stron o tym, czy komputerowy gigant ma być podzielony na dwie części czy nie (News & Analisys/World).