PRZEGLĄD PRASY 10.08

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej i zagranicznej prasie w czwartek 10 sierpnia:

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej i zagranicznej prasie w czwartek 10 sierpnia:

RZECZPOSPOLITA W Internecie każdego tygodnia przybywa ponad 5 tysięcy stron WAP, z których można korzystać za pośrednictwem telefonów komórkowych. Firmy analizujące rynki twierdzą, na podstawie wyników własnych badań, że w najbliższych dwóch latach ponad 107 milionów Europejczyków kupi telefony WAP, a najbardziej zainteresowani nimi są Brytyjczycy – czytamy w dodatku „Mój komputer”.

GAZETA WYBORCZA Warszawska spółka budowlana Atlantis chce zrezygnować z dotychczasowej działalności. Prezes Atlantisu Paweł Obrębski poinformował, że spółka zostanie przejęta przez trzecią co do wielkości firmę internetową na świecie i w 2001 roku będzie notowana na giełdzie Nasdaq (s. 22).

PARKIET Netia Holdings chce kupić za 20,2 miliona dolarów 100 procent akcji firmy telekomunikacyjnej Millennium Communications (s. 3).

PRAWO I GOSPODARKA Ministerstwo Łączności podało, że najpóźniej do 10 grudnia 2001 roku udostępni częstotliwości do telefonii komórkowej trzeciej generacji, UMTS (s. 3).

PULS BIZNESU Przeprowadzanie analiz marketingowych przez Internet nie jest jeszcze w Polsce popularne. Firmy badawcze zapewniają, że są na to przygotowane. Problem w tym, że z niedowierzaniem podchodzą do takich analiz ich klienci (s. 11).

WALL STREET JOURNAL Przejęcie VoiceStream Wireless przez Deutsche Telekom spowodowało opóźnienie oferty publicznej na akcje T-mobile. DT – na życzenie potencjalnych inwestorów – musi jeszcze raz oszacować wartość firmy.