PORADNIK: Jak używać "nie lubię tego" i nie martwić się wirusami

Wczoraj świat obiegła wiadomość, że wielu użytkowników Facebooka złapało się na sztuczkę z fałszywym przyciskiem "nie lubię tego". Mało kto wspominał wtedy o rzetelnym i bardzo przydatnym dodatku, który dużo wcześniej pojawił się w Firefoksie. Dziś dowiesz się: jak mieć prawdziwy przycisk "dislike!" i śmiać się z nowego wirusa.

Jeśli jeszcze nie wiesz, przeczytaj na co trzeba uważać na Facebooku. Dziś nie mówimy ani o wirusie rozsyłanym przez użytkowników Fb, ani też o nowej funkcji, którą chce rzekomo wprowadzić Mark Zuckerberg. Zwłaszcza, że szef Facebooka dawno już mówił: Facebook nigdy nie doda przycisku 'nie lubię tego', niezależnie od tego, czego chcą użytkownicy.

Nie wirus, nie fukcja - to co? Chodzi o rozszerzenie do Firefoksa, które montuje w serwisie prawdziwy przycisk dislike!. Na szczęście, jak się dowiedzieliśmy, add-on niedługo będzie też dostępny w IE.

Stworzony przez studio Facemod dodatek zawiera dokładnie to, o co od dawna prosili użytkownicy Facebooka. Po zainstalowaniu Facemod: Facebook Dislike Button, po prawej stronie przycisku "lubię to", pojawi się drugi - wyrażający przeciwną myśl. Teraz, gdy znajoma napisze: miałam najgorszy dzień w całym moim życiu!, możesz wesprzeć ją klikając "nie lubię tego".

Jest mały problem. "Nie lubię tego" widzieć będą tylko inni użytkownicy dodatku do Firefoksa. Dlatego właśnie tak ważne jest, by wtyczka szybko pojawiła się w IE, Chrome i Safari, co zresztą od dawna zapowiadają twórcy.

Instalacja kroku po kroku

Krok 1

Pobierz Facebook Dislike Button z oficjalnej strony Mozilli: Add-ons for Firefox.

Krok 2

Wejdź w Narzędzia/Dodatki, by sprawdzić, czy rozszerzenie zostało poprawnie zainstalowane.

Krok 3

Po wejściu na Facebooka, pojawi się informacja, że możesz już korzystać z przycisku "nie lubię tego". To bardzo proste, bo funkcja działa dokładnie tak, jak oficjalne, facebookowe "lubię to".

Pamiętaj: przycisk dislike zobowiązuje!