PMPG SA planuje nabyć udziały w Direct Capital Group

Notowana na GPW Platforma Mediowa Point Group podpisała porozumienie, w ramach którego uzyskała prawo pierwszeństwa do nabycia 20% udziałów w spółce Direct Capital Group sp. z o.o. (DCG) należących do spółki Lembridge Finance Limited.

Jednocześnie PMPG podpisała umowę o współpracy z DCG. W ramach umowy PMPG SA zaimplementuje rozwiązania i narzędzia Money24.pl na witrynach internetowych spółki. Spółki uzgodnią również model podziału zysków (revenue sharing) z działań podejmowanych przez użytkowników narzędzi Money24.pl w serwisach PMPG SA. Jednocześnie DCG będzie promować swoje rozwiązania w mediach należących do PMPG SA.

Direct Capital Group sp. z o.o. jest właścicielem marek Money24.pl oraz Moneyzoom. Tworzy narzędzia internetowe umożliwiające użytkownikom wybór oraz zakup produktów finansowych i ubezpieczeń w sieci, bez angażowania osób trzecich.

Serwis Money24.pl skierowany jest do osób, które chcą samodzielnie podejmować decyzje finansowe. Można tu porównać, wybrać i kupić dostępne na rynku produkty finansowe (moduł Money24.pl Finanse), jak również zadbać o domowy budżet, kontrolując swoje wydatki za pomocą prostego w użyciu narzędzia Moneyzoom. Wkrótce w ramach serwisu powstanie również porównywarka ubezpieczeń (Money24.pl Ubezpieczenia).