PLAY rozwija video streaming

W ramach podpisanego kontraktu pomiędzy teleinformatyczną spółką ATM S.A. i P4 sp. z o.o. operatorem sieci PLAY zostało zakończone wdrożenie platformy MobileStreaming, która umożliwia korzystanie z serwisu multimedialnego "Oglądaj" dostępnego na portalu wap.playmobile.pl.

Platforma MobileStreaming umożliwia oglądanie teledysków, filmów, animacji na serwisie wap.playmobile.pl. W serwisie multimedialnym znajdziemy listę TOP oglądanych filmów oraz listę dostępnych kategorii. Użytkownicy sieci PLAY mogą wybrać interesujący film, który otworzy się w odtwarzaczu multimedialnym telefonu obsługującego video streaming.

Filmy w serwisie oglądaj dostępne są już od cen poniżej 1zł za cały film (50 gr za minutę) - bez dodatkowych opłat za transmisję danych. W planach jest rozwój serwisu o kanały tematyczne i pakiety filmowe.

"Bardzo nas cieszy wybór naszego autorskiego rozwiązania stworzonego na potrzeby operatora sieci PLAY, który od dłuższego czasu dostarcza swoim użytkownikom nowatorskie usługi i produkty multimedialne" - powiedział Andrzej Molski, Dyrektor Pionu Rozwiązań Biznesowych w ATM S.A.

Podpisana pomiędzy ATM S.A. i P4 sp. z o.o. umowa dotyczy wdrożenia, integracji oraz wsparcia technicznego platformy przez okres 3 lat.