PKO BP wejdzie do Internetu

Największy polski bank chce zaoferować swoim klientom usługi bankowości elektronicznej.

PKO BP planuje uruchomić e-banking już w listopadzie, teraz trwają testy systemu. Usługa nie jest jednak zasadniczą częścią pakietu. Będzie raczej wzorowana na Eurokoncie WWW, jakie oferuje Pekao S.A..

Żeby mieć dostęp do usług bankowości internetowej klient będzie musiał założyć osobne konto, na które może przelewać pieniądze z tradycyjnego rachunku.

Jako metodę zabezpieczenia operacji wybrano token (tylko w Handlobanku do obsługi konta przez Internet wymagane jest jedynie hasło). Bank zakłada, że klient będzie mógł przeprowadzać wszystkie bieżące operacje w Sieci. Jednocześnie PKO BP prowadzi prace nad wprowadzeniem do oferty bankowości telefonicznej, także z użyciem telefonów komórkowych (zwłaszcza przez SMS).

Jeśli plany PKO BP powiodą się, będzie to już siódmy polski bank oferujący bankowość internetową. Usługi takie świadczą już Pekao S.A., Wielkopolski Bank Kredytowy, Lukas Bank, Bank Przemysłowo-Handlowy, Handlobank i Fortis Bank. Na uwagę zasługuje fakt, że prezesem PKO BP jest Henryka Pieronkiewicz, która kierowała jeszcze do niedawna krakowskim BPH, który jako jeden z pierwszych wprowadził do oferty e-banking.