PINO ma Blogi.pl

Blogi.pl to kolejny serwis, który dołączył do portalu Pino.pl. Wszystkie serwisy PINO, odnotowały również znaczne wzrosty zasięgu, informuje CR Media Consulting w komunikacie rozysłanym do mediów.

Blogi.pl to serwis, który istnieje od 5 lat. Jak wynika z informacji na stronie głównej serwisu, ma ponad 41 tys. blogów. -Decyzja o kupieniu tego serwisu była bardzo racjonalna, serwis istnieje już długo, od lat ma lojalnych użytkowników oraz widownię. Dostrzegamy w nim spory potencjał rozwoju, zwłaszcza dzięki integracji z pozostałymi serwisami, w ramach projektu PINO - tłumaczy Rafał Janik, Dyrektor ds. Rozwoju projektu PINO.

Pino.pl miało zostać wzbogacone o serwis Blog.pl, lecz został on kupiony przez portal Onet.pl.

Serwis Blogi.pl jeszcze nie dołączył do PINO, stanie się to niebawem, serwis zostanie także wzbogacony o nowe fukcjonalności.

PINO chwali się w komunikacie, że ma już 6 mln użytkowników. Swoje analizy opiera na wewnętrznych statystykach GemiusTraffic. Liczba użytkowników serwisu dzienikarstwa obywatelskiego iThink wzrosła od listopada dziesięciokrotnie, informuje Pino.pl. Jednak z oficjalnymi porównaniami należy poczekać do oficjalnych wyników badania Megapanel PBI/Gemius.

-Integracja serwisów bardzo szybko przynosi efekt synergii. Oczywiście musimy poczekać, aż PINO zostanie ujęte w MegaPanelu PBI/Gemius i co potwierdzi popularność portalu, ale już dziś wiemy, że ten projekt ma olbrzymi potencjał. Pamiętajmy, że obecnie realizujemy dopiero pierwszy etap budowy serwisu, a wyniki widoczne są bardzo szybko i - co ważne - bez żadnego wsparcia marketingowego, które dopiero ma się rozpocząć - mówi Rafał Oracz, Dyrektor Generalny CR Media Consulting.

Więcej o Pino.pl: Start Pino.pl przesunięty