PARP stworzy katalog dofinansowanych e-biznesów

Najpóźniej do połowy października powstanie kompleksowy katalog e-biznesów powstałych dzięki dofinansowaniu z działań 8.1 i 8.2 POIG.

W serwisie "Wspieramy e-biznes" pod adresemhttp://web.gov.pl dostępna będzie pełna baza e-usług oraz technologii B2B dofinansowanych w ramach działań 8.1 i 8.2. Wpis w katalogu ma zwiększyć rozpoznawalność projektów tworzonych przez beneficjentów oraz umożliwić szybsze dotarcie do nich nowych użytkowników i partnerów biznesowych.

Jest to również możliwość do zaprezentowania inicjatyw 8.1 i 8.2 POIG obserwatorom rynku - zamiast samodzielnego wyszukiwania serwisów w sieci będą mogli skorzystać z kompletnej listy dostępnej w jednym miejscu.

Bazy będą wypełnione kompleksowymi wpisami najpóźniej do połowy października br. Aby osiągnąć ten cel przygotowujemy telefoniczną akcję zachęcają przedsiębiorców do opisania prowadzonych e-biznesów - mówi Krzysztof Bartnik, ekspert zaangażowany w projekt PARP.

Beneficjenci mogą dodać lub zaktualizować informacje o swoich projektach po zalogowaniu do portalu Wspieramy E-Biznes web.gov.pl i przejściu do bazy e-usług lub technologii B2B. Katalog PARP powstaje przy współpracy z agencją Ideacto.

Dzięki wybraniu najlepiej wykonanych i rokujących na przyszłość projektów będziemy mogli wskazać innym firmom, w którym kierunku powinni zmierzać ze swoimi witrynami. Warto zaprezentować najciekawsze projekty szerszej publiczności - mówi Paweł Skowera, Główny Specjalista z Zespołu Komunikacji Zewnętrznej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

W serwisie Web.gov.pl obok katalogu projektów internetowych dostępnych jest szereg użytecznych informacji dotyczących dofinansowania z Unii Europejskiej: artykuły, wywiady, bezpłatne e-booki dotyczące prowadzenia biznesu w sieci oraz aktualności i szczegóły z zakresu działań 8.1 i 8.2.

Źródło: Idaacto