Outlook Express - wyrok odroczony?

Microsoft poinformował niedawno, że z końcem czerwca 2008 r. w systemie kont pocztowych Hotmail wyłączona zostanie obsługa protokołu DAV, co de facto oznaczać będzie odcięcie od kont użytkowników programu Outlook Express. Okazuje się jednak, że koncern przemyślał tę decyzję - jak donosi serwis BetaNews.com, wyłączenie DAV zostało przełożone na późniejszy termin.

Przypomnijmy: informacja o tym, że koncern z Redmond zamierza pozbawić Hotmail obsługi protokołu DAV (Distributed Authoring and Versioning) pojawiła się w połowie kwietnia. Przedstawiciele firmy tłumaczyli, że technologia ta jest przestarzała, zbyt wolna i ma problemy z obsługą e-maili o dużej objętości. Jednym z celów tej decyzji było skłonienie użytkowników do przesiadki na program Windows Live Mail - znacznie nowocześniejszy i zdecydowanie bardziej bezpieczny niż sędziwy OE. Szerzej pisaliśmy o tym w tekście "Microsoft dobija Outlook Expressa".

Z informacji uzyskanych przez serwis BetaNews.com wynika jednak, że Microsoft zdecydował się na zrezygnowanie z wyłączenia obsługi DAV w Hotmail z końcem czerwca - przedstawiciele firmy tłumaczą, że wpłynęły na to m.in. przesłane do firmy opinie użytkowników.

Nie oznacza to jednak, że DAV ostatecznie nie zostanie wyłączony - firma chce po prostu dać klientom więcej czasu na przetestowanie innych rozwiązań i "przesiadkę" na nie. Nowego terminu na razie nie podano.