Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Oszustwo z tsunami w tle - aresztowanie 'sępa'

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze aresztowało niejakiego Matthew Schmiedera, odpowiedzialnego za rozsyłanie e-maili zachęcających do wpłacania datków na rzecz ofiar tsunami - informuje agencja AP. Problem polegał na tym, że osoby, które odpowiedziały na apel Schmiedera, wpłacały pieniądze na rzecz... naprawy jego auta.

Przestępca modyfikował nagłówki e-maili tak, by wydawało się, że zostały one wysłane przez organizacje zajmujące się niesieniem pomocy ofiarom tsunami. W rzeczywistości, pieniądze wpłacane na podane w wiadomości konto PayPal, trafiały do Schmiedera. Dwudziestoczterolatek przyznał się w trakcie przesłuchania, że wyłudzone w ten sposób pieniądze zamierzał przeznaczyć na... naprawę samochodu.

FBI zostało powiadomione o podejrzanym procederze przez organizację Mercy Corps (to pod nią m.in. podszywał się przestępca), do której dotarły skargi od internautów. Mężczyzna został aresztowany, zaś później - po wpłaceniu kaucji - zwolniony. Teraz czeka na proces.