Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Ostre Pióro po raz pierwszy do internetu

Dziennikarze pracujący w internecie nie zbierali dotąd ważnych w branży nagród. Do czasu. Ostre Pióro odbierze dziś redaktor naczelny serwisu finansowego Money.pl.

Tomasz Bonek został nagrodzony Ostrym Piórem przez Business Centre Club za propagowanie w pracy zawodowej zasad przedsiębiorczości, wspieranie idei wolnego rynku i szerzenie edukacji ekonomicznej.

Krystyna Makrosińska, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich słusznie zauważyła, że klasa dziennikarza nie zależy od tego, czy pracuje w gazecie, radiu, telewizji czy portalu internetowym. Dziennikarstwo w internecie jest wciąż na etapie raczkowania, ale życzę portalom wszystkiego najlepszego. Przede wszystkim więcej autorskich tekstów. - dodała.

Nagrodzony Tomasz Bonek powiedział zaś Mam nadzieję, że organizacje zrzeszające dziennikarzy i prasa branżowa zwrócą teraz uwagę na problemy osób pracujących w redakcjach internetowych. Potrzebna jest przecież nowelizacja Prawa Prasowego, które nie mówi dziś wprost o publikacji utworów w sieci stron WWW.