Ostre Pióro po raz pierwszy do internetu

Dziennikarze pracujący w internecie nie zbierali dotąd ważnych w branży nagród. Do czasu. Ostre Pióro odbierze dziś redaktor naczelny serwisu finansowego Money.pl.

Tomasz Bonek został nagrodzony Ostrym Piórem przez Business Centre Club za propagowanie w pracy zawodowej zasad przedsiębiorczości, wspieranie idei wolnego rynku i szerzenie edukacji ekonomicznej.

Krystyna Makrosińska, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich słusznie zauważyła, że klasa dziennikarza nie zależy od tego, czy pracuje w gazecie, radiu, telewizji czy portalu internetowym. Dziennikarstwo w internecie jest wciąż na etapie raczkowania, ale życzę portalom wszystkiego najlepszego. Przede wszystkim więcej autorskich tekstów. - dodała.

Nagrodzony Tomasz Bonek powiedział zaś Mam nadzieję, że organizacje zrzeszające dziennikarzy i prasa branżowa zwrócą teraz uwagę na problemy osób pracujących w redakcjach internetowych. Potrzebna jest przecież nowelizacja Prawa Prasowego, które nie mówi dziś wprost o publikacji utworów w sieci stron WWW.