Ostatnie dni Make.it

Stworzony przez Pixelate Ventures serwis społecznościowy Make.it zakończy wkrótce działalność. Przyczyną zamknięcia strony jest to, że nie przyciąga ona już nowych użytkowników, a dotychczasowi ją opuszczają.

Makeit.pl powstało z inicjatywy firmy Pixelate Ventures, twórcy jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych - Epuls.pl (627 tys. użytkowników wg sierpniowego Megapanelu PBI/Gemius). Na bazie wcześniejszego sukcesu stworzyli oni serwis dedykowany starszej grupie odbiorców. Make.it miał umożliwiać tworznie własnej sieci kontaktów (zarówno tych biznesowych, jak i prywatnych), pomóc w odnalezieniu ciekawej oferty pracy i uzyskać poradę specjalistów.

Autorzy serwisu (który nie wyszedł nawet jeszcze z fazy beta) ogłosili w tym tygodniu, że zamykają projekt, ponieważ nie spełnił on pokładanych w nim oczekiwań. Jednocześnie dotychczasowi użytkownicy Make.it zostali zaproszenia do założenia konta na innym, również stworzonym przez Pixelate Ventures fotoblogu Story.pl. Przeprowadzka odbywać ma się za pomocą wbudowanej na fotoblogu zakładki, za pomocą której dotychczasowi użytkownicy Make.it mogą "hurtowo" przenieść swoje zdjęcia na nowy serwis.

Ostatnie dni Make.it

Make.it

W październiku spółka Pixelate Ventures została przejęta przez wydawnictwo G+J. Czyżby wydawnictwo pozbywało się niedochodowych projektów niedawno przejętej spółki? - "Decyzję o zamknięciu Make.it podjęliśmy wspólnie z Pixelate Ventures" - mówi Marcin Kozioł, Dyrektor Multimediów G+J Polska. Inne mało popularne serwisy Pixelate Ventures to akuku.pl i dajmniej.pl.

O przyczynach zamknięcia Make.it mówi Grzegorz Gorczyca, prezes Zarządu Pixelate Ventures

Decyzja została podjęta przez Zarząd Pixelate Ventures. Makeit.pl jako projekt nie osiągnął zakładanych celów, przede wszystkim nie zdobył odpowiedniej liczby użytkowników. Już jakiś czas temu podjęto decyzję o wstrzymaniu dalszych prac nad rozwojem serwisu, a spółka skoncentrowała się na rozwoju nowych projektów: Stylio.pl i Story.pl. Obydwa rozwijają się bardzo dynamicznie i budują swoją pozycję na rynku. Oceniamy ich przyszłość bardzo pozytywnie.

Nie chcieliśmy po prostu stawiać użytkowników przed faktem "zamykamy i koniec", ale dać im możliwość przeniesienia swojej aktywności. Wybór padł na Story.pl, który jest bardzo uniwersalnym pod względem odbiorcy serwisem i który w naszej opinii powinien zrekompensować użytkownikom Makeit.pl jego zamknięcie.