Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Ostatni bastion padł - LokiTorrent zamknięty

Jeden z niewielu serwisów BitTorrent, który zdecydował się na walkę ze zrzeszeniem amerykańskich studiów filmowych MPAA (Motion Picture Association of America), został w końcu zamknięty.

O walce serwisu LokiTorrent ze stowarzyszeniem MPAA pisaliśmy już w "BitTorrentowy serwis walczy z MPAA". Jeszcze nie tak dawno operator serwisu wystawił go na sprzedaż, o czym również pisaliśmy w artykule "Kup sobie LokiTorrent.com". Niestety MPAA wygrało w sądzie i LokiTorrent został zamknięty.

Operator serwisu, Edward Webber, nie tylko musiał zgodzić się na wypłatę odszkodowania i dalsze, jeszcze bardziej uciążliwe kary finansowe w przypadku kontynuowania podobnej działalności- sąd nakazał także mu przekazanie MPAA wszystkich logów i kopii danych z serwera dotyczących nielegalnej wymiany plików w sieci BitTorrent. Dane te umożliwią stowarzyszeniu wyśledzenie użytkowników, którzy korzystali z usług serwisu.

LokiTorrent był jednym z niewielu dużych serwisów sieci BT, które kontynuowały działanie po złożeniu przez MPAA pozwów do sądu. Na legalną walkę ze stowarzyszeniem złożyli się użytkownicy serwisu, którzy w sumie zebrali ponad 40 tysięcy USD. Nie wyjaśniło się, czy pieniądze te od razu trafiły do MPAA w ramach nałożonych kar. Jak podaje serwis Netcraft, wczoraj serwis miał dłuższą przerwę w działaniu, po czym na krótko znów się pojawił, by w końcu zostać zastąpionym przez ostrzeżenie MPAA, które mówi "Możesz kliknąć, lecz się nie ukryjesz".