Osoby znające się na big data będą bardzo poszukiwane w najbliższych latach

Jak wynika to z ankiety przeprowadzonej przez Economist Intelligence Unit and Cognizant, w najbliższych trzech latach firmy będą poszukiwać osób posiadających umiejętności związane z na Big data. Będą one stosowane m.in. przy marketingu online.

W ankiecie wzięło udział 422 szefów dużych europejskich i amerykańskich firm z sektorów sprzedaży, przemysłowego, zdrowotnego i produkcyjnego. Eksperci od big data to osoby, jakich zatrudnienie w kolejnych latach zaplanowało ponad 43% respondentów. Na drugim miejscu znaleźli się web developerzy i projektanci aplikacji mobilnych, a dopiero na trzecim ludzie odpowiedzialni za bezpieczeństwo.

Osoby znające się na big data będą bardzo poszukiwane w najbliższych latach

W okresie od 2016 do 2019 pracodawcy szukać będą także osób odpowiedzialnych za strategie biznesowe w sieci oraz inteligentne urządzenia. A do big data wracając - w innej ankiecie, przeprowadzonej w 2015 roku, szefowie firm brak realizacji założonych celów kładli na karb braku dostępu do zaawansowanych urządzeń analitycznych, które pomagałyby w podejmowaniu trafnych decyzji. Jak widać po zamierzeniach, nie chcą dopuścić do powtórzenia takiej sytuacji.