Oskarżony o kradzież danych staje przed sądem

W piątek 21-latek oskarżony o wyłudzenie numerów kart kredytowych i innych danych za pośrednictwem fałszywej strony internetowej MSN przyznał się do winy. Czeka go do 5 lat więzienia i 250 tys. USD grzywny.

Thomas Guevara stworzył stronę przypominającą w szacie graficznej witrynę MSN, która posłużyła mu do przechwycenia cennych danych finansowych użytkowników MSN. Ze swojego konta na Hotmail przesłał klientom MSN list z prośbą o wejście na odpowiednią stronę i zaktualizowanie swoich danych dotyczących posiadanego konta. Informacje tych, którzy odwiedzili fałszywą witrynę www.msnbilling.com i wypełnili formularz, automatycznie były przesyłane na prywatne konto oszusta. W ten sposób Thomas Guevara został posiadaczem numerów kart kredytowych i informacji o kontach użytkowników MSN.

Thomas Guevara poszukiwany był przez FBI. Po zatrzymaniu przyznał się do winy. W tej chwili oczekuje na proces. Za popełnione przestępstwa czeka go do 5 lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości 250 tys. USD.