Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Orange wyprzedzi Cellnet?

BT Cellnet, drugi co do wielkości operator telefonii komórkowej w Wielkiej Brytanii, może na początku przyszłego roku utracić swoją przewagę nad znajdującym się na trzeciej pozycji Orange.

Przez ostatnie trzy miesiące liczba abonentów Cellnetu, który jest spółką zależną British Telecommunications Plc, wzrosła o 1,1 miliona. Natomiast liczba abonentów Vodafone Group – 877 tys. Według analityków, Orange, który ma obecnie 8. 278 tys. abonentów, może wyprzedzić Cellnet już w pierwszym kwartale 2001 roku.

Luke Norbury z UBS Warburg powiedział Reutersowi, że „Orange pomogła ostatnia agresywna kampania marketingowa związana z wprowadzeniem spółki należącej do France Telecom na giełdę. Cellnet natomiast nie chciał dofinansowywać kosztów zakupu telefonów komórkowych do takiego stopnia jak czyniła to konkurencja”.