Orange też ma mikroblog, ale zamknięty

Pod domeną Populacja.pl powstał serwis społecznościowy dla posiadaczy Orange POP. Dla nich też czekają w serwisie oferty cenowe niedostępne poza kanałem internetowym.

W porównaniu z innymi seriwsami mikroblogowymi, jak flagowy Twitter, czy też z polskimi jak Blip, Flaker, Spinacz, gdzie obserwować można rzekę wiadomości wysyłanych przez wszystkich użytkowników serwisu, na Populacja.pl obserwować można jedynie wpisy znajomych (osób które przyjmą nasze zaproszenie). Dlatego przy pierwszym kontakcie z Populacja.pl można odnieść wrażenie, że w porównaniu z innymi mikroblogami jest on trochę pozbawiony życia.

Aby ułatwić osobom zaczynającym przygodę w Populacja.pl nawiązywanie kontaktów, wprowadzono funkcjonalność mindconnect. Zasada tego narzędzia jest prosta: system podaje słowo, a użytkownik dodaje swoje skojarzenie, np. numer - telefonu, lunch -

obiad itd.. Profile użytkowników, którzy w identyczny jak my sposób powiązały dane słowo, podsuwane są nam jako potencjalni znajomi (którzy "nadają na tych samych falach").

Orange też ma mikroblog, ale zamknięty

Przykład zamkniętego mikrobloga.

Czy mindconnect wystarczy, aby zachęcić użytkowników do tworzenia swoich zamkniętych mikroblogów? Formuła narzędzie jest ciekawa, ale czy osoba podobnie jak my kojarząca słowa to materiał na znajomego? Aby zminimalizować niebezpieczeństwo porażki serwisu na posiadaczy Orange POP czekają więc dodatkowe benefity. Strategia Orange POP zakłada boweim zawarcie w serwisie specjalnych ofert cenowych dla użytkowników Orange POP, które niedostępne będą poza kanałem internetowym. Mają to być tańsze usługi, dostęp do serwisu na WAP za darmo, limit darmowych SMSów (w rzeczywistości WAP pushy) jak również wiele usług o charakterze społecznościowym.

Odpowiedzialna za stworzenie serwisu jest agencja interaktywna Artegence. Populacja powstała na bazie rozwijanego od lat autorskiego frameworku społecznościowego agencji o nazwie artcore. Bazuje na nim już m.in. Lumisfera (Panasonic), Moje Miasto (seria kilkunastu loklanych portali koncernu wydawniczego Media Regionalne), piwopedia.pl (Kompania Piwowarska), TVN.pl, filmweb.pl, gaminator.pl (portal społecznościowy o grach komputerowych).