Optimus zwiększy sprzedaż PC

Optimus planuje w br. sprzedać 76 tys. komputerów stacjonarnych, czyli o ok. 16% więcej niż w roku 2001, oraz ok. 3,5 tys. notebooków.

Firma planuje sprzedać w br. 76 tys. komputerów stacjonarnych (w 2001 roku – 65 tys.), i to przy wzroście rynku szacowanym na kilka procent. Mają w tym jednak pomóc duże kontrakty, podobne do kontraktu „ukraińskiego” firmy, który w znacznym stopniu poprawił ubiegłoroczne wyniki spółki. W 2001 roku

sprzedał na Ukrainę 13,4 tys. komputerów stacjonarnych dla tamtejszej centralnego urzędu podatkowego. Podpisanie przez Optimusa dużych kontraktów spodziewane jest w drugiej połowie roku.

Optimus zamierza również zaistnieć na dynamiczniej rozwijającym się rynku – w tym celu uruchamia produkcję notebooków. Do końca br. firma chce sprzedać około 3,5 tys. komputerów przenośnych. W ubiegłym roku sprzedano w Polsce 80 tys. komputerów przenośnych.

O rozpoczęciu produkcji pod własna marką poinformował wczoraj również inny z krajowych potentatów – JTT. Pod własną marką sprzedają w Polsce także Action i Karen Notebook, przejęty niedawno przez Techmex.