Optimus inwestuje w integratora

Optimus kupi spółkę TCH Systems. Jest to początek budowy w strukturach Optimusa spółki świadczącej usługi dla korporacji.

Wczoraj obie firmy podpisały list intencyjny w sprawie zakupu przez Optimusa 99,5% udziałów w warszawskiej firmie informatycznej TCH Systems. Cena nominalna udziału wynosi 10 zł, ale prawdopodobnie zapłaci wyższą kwotę. Warunkiem finalizacji umowy jest podniesienie kapitału TCH i kolejna inwestycja Optimusa w wysokości 1,25 mln zł. Docelowo Optimus zamierza zainwestować spółkę 3,95 mln zł w zamian za co obejmie 98% udziałów.

TCH Systems świadczy usługi w zakresie integracji i wdrożeń systemów informatycznych dla odbiorców korporacyjnych. Oferuje systemy wspomagające zarządzanie i procesy decyzyjne w przedsiębiorstwach. Zajmuje się także implementacją rozwiązań internetowych, takich jak systemy handlowe, portale korporacyjne, intra - i ekstranety. Pośród projektów realizowanych przez TCH Systems było wdrożenie modułu systemu księgowego w firmie Gaspol oraz współpraca z Agorą. Z systemu bilingowego TCH Systems korzysta m.in. Aster City.

Zakup spółki jest elementem budowy podmiotu, który w ramach grupy Optimus technologie będzie się zajmował właśnie tym sektorem klientów. Po finalizacji przejęcia TCH Systems zmieni nazwę na Optimus Enterprise.