Oprogramowanie HP po fuzji z Compaqiem

HP ogłosił plany co do kierunków rozwoju pakietów oprogramowania po połączeniu z Compaqiem. Ze sprzedaży wycofane zostaną rozwiązania Netaction.

HP zdecydował się na kontynuację prac nad rozwojem produktów z trzech kategorii oprogramowania — HP OpenView, HP Utility Data Center oraz HP Opencall. Oprogramowanie HP OpenView do zarządzania infrastrukturą będzie rozwijane w kierunku obsługi usług WWW nowej generacji. HP planuje również rozszerzenie oprogramowania HP Utility Data Center. Poprzez rozszerzanie funkcji zarządzania OpenView i HP Utility Data Center firma chce dążyć do stworzenia ‘infrastrukturę zarządzania’, upraszczającej środowisko operacyjne przedsiębiorstwa i usługodawcy. Planowane jest również dalsze rozbudowywanie platform telekomunikacyjnych warstwy pośredniej ľ Opencall oraz IN7.

HP ma także zamiar nadal inwestować w rozwiązania warstwy pośredniej w zakresie usług WWW, związane z własnymi platformami uniksowymi, windowsowymi i linuksowymi. HP rozszerzył współpracę z Microsoft i BEA Systems, co ma przyczynić się do opracowania rozwiązań obsługujących środowiska .NET oraz J2EE. Hewlett Packard będzie silniej współpracować z firmą z Redmond w celu upowszechnienia .NET oraz wdrażania usług WWW w środowiskach Windows. Z kolei BEA przyjmie HP OpenView jako preferowane rozwiązanie strategiczne do zarządzania aplikacjami, sieciami i systemami.

HP zaprzestanie natomiast sprzedaży Netaction Application Server, Netaction Web Services Platform i Web Services Registry. Informacje o programie przejściowym, związanym z wycofaniem produktów Netaction, zostaną opublikowane przed 15 września 2002 r.