Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Oponeo wkracza na rynek włoski

Oponeo.pl otwiera sklep z oponami we Włoszech. To kolejny kraj w zagranicznej ekspansji Oponeo - od kilku miesięcy działają już witryny niemiecka, hiszpańska i francuska.

Bydgoska, notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, firma Oponeo.pl S.A. zajmująca się sprzedażą opon przez internet rozwija swą działalność na kolejnym rynku Europy Zachodniej.

Po otwarciu w lutym sklepu w Niemczech (http://www.oponeo.de ) oraz w kwietniu we Francji (http://www.oponeo.fr ) i Hiszpanii (http://www.oponeo.es ) przyszła teraz kolej na Włochy. Dostępna jest już (zapowiadana wprawdzie już na czerwiec) witrynahttp://Oponeo.it . Jak wyjaśnia Monika Siarkowska, PR & Investor Relations Manager w Oponeo.pl S.A. przesunięcie startu włoskiego e-sklepu o dwa miesiące wynikło z faktu, że witryna wzbogacona została dodatkową zawartością w porównaniu do pozostałych zagranicznych stron Oponeo - dodano m. in. dział informacji z artykułami, forum oraz ogłoszenia.

Serwis włoski przygotowywany został w Polsce przez zespół kilkunastu specjalistów poszczególnych działów, za bezpośredni kontakt z Klientami na terytorium Włoch odpowiada obecnie jedna osoba. Dział Obsługi Klienta będzie rozwijany w marię wzrostu liczby zamówień.

Dlaczego zdecydowano się na start e-sklepu na rynku włoskim? Rynek południowy jest obecnie w fazie silnego wzrostu internetowego, co daje dobre perspektywy na budowanie e-commerce w tych krajach właśnie teraz - mówi Monika Siarkowska. Ponadto w porównaniu z rynkiem polskim konkurencja jest mniejsza, największym dostawcą internetowym opon we Włoszech jest Delticom.

Oponeo.pl to jedna z niewielu internetowych firm polskich, która zdecydowała się na ekspansję w kierunku Europy Zachodniej i liczy na znaczne przychody z tego obszaru działań. Przypomnijmy, że przychody Spółki w 2008 r. wzrosły o 47% i wyniosły 94,2 mln zł, a zysk ukształtował się na poziomie 6 mln zł.

Na jakie przychody liczy Oponeo w związku z poszerzeniem działalności na rynek włoski? W roku 2009 spodziewany przychód ze sprzedaży poprzez zagraniczne sklepy (niemiecki, hiszpański, włoski i francuski) to 10% ogólnych przychodów, w roku 2010 - ok. 30%. Najbardziej obiecujące serwisy to niemiecki i francuski, niestety nie jesteśmy w stanie oszacować dokładnych przychodów z poszczególnych sklepów zagranicznych - wyjaśnia Monika Siarkowska.

Niedawno Spółka poinformowała o uzyskaniu dofinansowania projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka dla działania 8.2. Oponeo.pl wsparcie unijne wykorzysta w relizacji projektu "Budowa elektronicznej platformy typu B2B o nazwie Felgi-e-Hurt obsługującej obrót handlowy felgami aluminiowymi". Jest to kolejny etap prac związanych z budową portalu o felgach wraz z elementami WEB 2.0.

Aktualizacja: 27 sierpnia 2009 16:23

Dodałam wypowiedź Moniki Siarkowskiej, PR & Investor Relations Manager w Oponeo.pl S.A.