Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Oponeo.pl S.A. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie

Spółka Oponeo.pl zajmująca się sprzedażą opon przez internet zadebiutowała dziś na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Kurs praw do akcji (PDA) na otwarciu wyniósł 8,25 zł, o 3,13% więcej od ceny emisyjnej wynoszącej 8 zł.

Krótko po debiucie kurs PDA spadł poniżej 8 zł, a ok. godz. 11:25 wzrósł do 9 zł. Do godziny 13:30 właścicieli zmieniło 369 tys. akcji, a obroty osiągnęły 6,15 mln zł.

Więcej o szczegółach oferty publicznej spółki w tekście: Oponeo.pl S.A. sprzedała akcje za 32 mln zł .

Oponeo.pl to czterdziesta ósma spółka, która zadebiutowała w tym roku na warszawskiej giełdzie, a także jedna z ośmiu aktualnie notowanych na GPW spółek, które ponad 50% przychodów uzyskują z działalności prowadzonej przez internet.

Oponeo.pl S.A. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie

Zarząd Oponeo.pl S.A. i prezes GPW, Ludwik Sobolewski

Spółka Oponeo.pl powstała w 1999 r. w Bydgoszczy. Od początku istnienia sprzedaje przez internet opony, felgi i inne produkty motoryzacyjne. Inwestorzy kupili akcje za 32 mln zł. Oponeo.pl zamierza przeznaczyć te pieniądze na rozwój działalności w kraju i ekspansję zagraniczną.