Opłaty mobilne w Starbucks

Największa na świecie sieć kawiarni zaczyna przyjmować opłaty mobilne w swoich amerykańskich sklepach. Aplikacja Starbucks Card Mobile pozwala skorzystać z telefonu jak z karty płatniczej.

Opłaty mobilne w Starbucks
Prawie 7000 wybranych kawiarni Starbucks z Nowego Jorku, San Francisco i Seattle otworzyło w środę możliwość płacenia przy pomocy telefonu komórkowego. Specjalna aplikacja sieci jest na razie dostępna na urzędzeniach iPhone, iPod touch i BlackBerry. W drodze jest też aplikacja dla systemu Android.

Dzięki aplikacji Starbucks Card Mobile, klienci kawiarni mogą doładować swoją kartę przez PayPal lub kartę kredytową i płacić przykładając kod kreskowy z ekranu telefonu do skanera 2-D.

Technologia 2-D jest podobna do płatności zbliżeniowych NFC, nad którymi pracuje Google. Być może w przyszłości Starbucks skorzysta również z tej drugiej, bardziej innowacyjnej opcji.

Analitycy z iSuppli uważają, że już w 2011 roku rozpocznie się proces upowszechniania się wykonywania płatności z wykorzystaniem NFC (Near Field Communication). Znaczący wzrost będzie efektem promowania tej technologii przez firmy, takie jak Google oraz Nokia i implementowanie jej w nowych modelach telefonów.