Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Opera startuje z nową usługą pocztową My Opera Mail

Producent przeglądarki internetowej udostępnił nową usługę pocztową. Jest ona związana z kontem My Opera. Każdy jego posiadacz automatycznie otrzymuje adres pocztowy @myopera.com. Do zalogowania na skrzynkę używa się tego samego hasła co w My Opera, Opera Link i Opera Unite.

Opera startuje z nową usługą pocztową My Opera Mail
Nowe konto pocztowe Opery ma być wydajne i łatwe w obsłudze zarówno w telefonie, na komputerze stacjonarnym i na tablecie z ekranem dotykowym. Usługa posiada dedykowany interfejs mobilny, skróty dla tradycyjnych komputerów z klawiaturą oraz duże komfortowe przyciski dla użytkowników interfejsu dotykowego.

Usługa pocztowa My Opera Mail Beta została napisana jako aplikacja AJAX, co ma jej zapewnić szybkie działanie. Jest to zmiana w stosunku do obecnej usługi pocztowej Opery - FastMail. Kolejną nowością jest wprowadzenie widoku konwersacji, który łączy wiadomości w wątek i przedstawia je na jednej stronie.

Nowa usługa pocztowa od kilku tygodni była w fazie zamkniętej bety, a obecnie jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Do tej pory posiadacze konta My Opera mogli korzystać m.in. z bloga i serwisu do umieszczania zdjęć w sieci.

Obecnie konta My Opera zostały wzbogacone o usługę pocztową. Na razie skrzynka My Opera Mail Beta ma pojemność 1 GB, a w wiadomościach można przesyłać załączniki o rozmiarze 20 MB. O wszelkich zmianach i nowych funkcjach będzie informował zespół My Opera Mail na swoim blogu.