Opera startuje z nową usługą pocztową My Opera Mail

Producent przeglądarki internetowej udostępnił nową usługę pocztową. Jest ona związana z kontem My Opera. Każdy jego posiadacz automatycznie otrzymuje adres pocztowy @myopera.com. Do zalogowania na skrzynkę używa się tego samego hasła co w My Opera, Opera Link i Opera Unite.

Opera startuje z nową usługą pocztową My Opera Mail
Nowe konto pocztowe Opery ma być wydajne i łatwe w obsłudze zarówno w telefonie, na komputerze stacjonarnym i na tablecie z ekranem dotykowym. Usługa posiada dedykowany interfejs mobilny, skróty dla tradycyjnych komputerów z klawiaturą oraz duże komfortowe przyciski dla użytkowników interfejsu dotykowego.

Usługa pocztowa My Opera Mail Beta została napisana jako aplikacja AJAX, co ma jej zapewnić szybkie działanie. Jest to zmiana w stosunku do obecnej usługi pocztowej Opery - FastMail. Kolejną nowością jest wprowadzenie widoku konwersacji, który łączy wiadomości w wątek i przedstawia je na jednej stronie.

Nowa usługa pocztowa od kilku tygodni była w fazie zamkniętej bety, a obecnie jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Do tej pory posiadacze konta My Opera mogli korzystać m.in. z bloga i serwisu do umieszczania zdjęć w sieci.

Obecnie konta My Opera zostały wzbogacone o usługę pocztową. Na razie skrzynka My Opera Mail Beta ma pojemność 1 GB, a w wiadomościach można przesyłać załączniki o rozmiarze 20 MB. O wszelkich zmianach i nowych funkcjach będzie informował zespół My Opera Mail na swoim blogu.