Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Opera ma już 150 milionów użytkowników.. i traci udział w rynku

Opera Software pochwaliła się nowymi statystykami przeglądarki Opera. Korzysta z niej już ponoć 150 milionów internautów z całego świata.

Informacja o 150 milionach użytkowników została opublikowana w formie prywatnej skrzynki mejlowej

Polecamy:

Zobacz też:

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Opery, przeglądarka ma już 150 milionów użytkowników. Pracownicy zespołu Opera Software odpowiedzialnego za PR tak się ucieszyli z tej wiadomości, że... zamiast siedzieć w firmie poszli świętować. Tak przynajmniej wynika z zabawnej notki prasowej w formie skrzynki e-mail udostępnionej na oficjalnej stronie.

Opera świetnie radzi sobie na rynku przeglądarek na urządzenia mobilne. Dużo gorzej wypadają statystyki dotyczące wersji na komputery. Według danych firmy analitycznej Net Applications przeglądarka straciła kolejną cząstkę i tak niewielkiego udziału w rynku.

Ciągle najpopularniejszy jest Internet Explorer, z którego korzysta nieco ponad 58% internautów. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się Firefox (22,76%), a na trzecim - z wynikiem 9,26% - stale zyskujące popularność Google Chrome. Lekki wzrost w porównaniu z październikiem zanotowała także przeglądarka Safari (5,36% w październiku, 5,55% w listopadzie).

Opera niestety nieznacznie traci udział w rynku. W listopadzie z przeglądarki korzystało 2,2% internautów w porównaniu do 2,29% w październiku. Tą tendencję może już niedługo odwrócić premiera świetnie zapowiadającej się Opery 11.