Opera dla komórek w nowej odsłonie

Dzisiaj została zaprezentowana nowa wersja Opery Mini, przeglądarki internetowej dla telefonów komórkowych obsługujących Javę - działa w większości modeli obecnych na rynku. Aplikacja w wersji 3.0 umożliwia dokonywanie szyfrowanych połączeń SSL. Możliwe będzie więc bezpieczne odwiedzenie witryny swojego banku internetowego za pośrednictwem komórki.

Kolejną nową funkcją Opery Mini w wersji 3.0 jest integracja z aparatami fotograficznymi wielu popularnych modeli telefonów. Użytkownicy przeglądarki mogą dzięki temu w łatwy sposób zamieszczać zdjęcia wykonane telefonem w Sieci, m.in na serwisach Flickr oraz MySpace.

Nowa wersja przeglądarki zawiera także czytnik RSS oraz zawiera mniejsze usprawnienia, np. dotyczące obsługi rozwijanych menu.

Opera Mini to przeglądarka umożliwiająca surfowanie po stronach WWW na telefonach komórkowych obsługujących Javę. Co istotne, nie chodzi o specjalnie spreparowane witryny, ale znaczną większość stron dostępnych w internecie, np. serwishttp://www.idg.pl . Mini nie obsługuje zaawansowanych technologii multimedialnych, takich jak Flash.

Opera dla komórek w nowej odsłonie

Czytnik kanałów RSS w Opera Mini 3.0

Oprogramowanie Opera Mini jest zintegrowane z siecią serwerów, administrowanych przez firmę Opera lub operatorów telefonii komórkowej. Wszystkie informacje przeglądane za pośrednictwem Opery Mini są kompresowane, dzięki czemu strony WWW o wiele szybciej pojawiają się na ekranie telefonu. W większości przypadków oznacza to również redukcję kosztów, gdyż operatorzy GSM najczęściej rozliczają połączenia z internetem ze względu na ilość pobranych danych.

Z Opery Mini korzysta już ponad 8 mln użytkowników, działa na ponad 500 modelach telefonów komórkowych obsługujących Javę.

Oprogramowanie jest darmowe, można je pobrać ze strony http://mini.opera.com