Opera dla eStore Ericssona

Operatorzy telekomunikacyjni będą mogli zaoferować swoim abonentom widżety przeznaczone dotychczas dla przeglądarki Opera. Będą mogli to zrobić w ramach platformy Ericssona eStore.

Widżety to nieduże aplikacje, które korzystają z silnika Opery. Dzięki porozumieniu podpisanemu między Operą Software i Ericssonem, operatorzy telekomunikacyjni będą mogli w ramach platformy eStore Ericssona udostępniać widżety swoim klientom, którzy zainstalują je na swoich telefonach komórkowych lub innych urządzeniach mobilnych.

Aplikacje będą dostępne dla tysięcy modelów telefonów znajdujących się na rynku.

Szkielet i technologia dla platformy eStore pochodzić będą od Opery. Z rozwiązania eStore będzie mogło skorzystać ponad 100 operatorów sieci komórkowych, obsługujących około miliarda abonentów. eStore Ericssona działa już w 25 krajach.

Operatorzy będą mogli zaoferować za pośrednictwem eStore Ericssona bezpłatne i płatne widżety napisane dla Opery, jak też natywne aplikacje korzystające z technologii internetowych zastosowanych w Operze czy Operze Mini. Już na starcie w sklepie jest dostępnych 30 tys. aplikacji.

Więcej informacji Ericsson