Opera Mobile wkrótce pod Androidem

Osoby korzystające ze smartfonów z Androidem, w ciągu miesiąca będą mogły pobrać nową wersję przeglądarki internetowej Opera. Jej twórcy zastąpią wersję Mini bardziej zaawansowanym produktem. Znamy już jego kluczowe cechy.

Opera Mobile wkrótce pod Androidem

Opera Mobile wkrótce pod Androidem

Polecamy:

Twórcy nowej wersji przeglądarki Opera Mobile zachwalają dwie umieszczone w niej nowości. Pierwszą z nich jest akceleracja sprzętowa. Opera Software zapowiada, że dzięki mocy naszych smartfonów, przeglądanie stron internetowych będzie bardzo szybkie. Sama aplikacja ma się także doczekać niewielkich zmian w wyglądzie interfejsu użytkownika, które umilą czas spędzany na przeglądaniu zasobów Internetu.

Drugą nowością jest pełny "pinch to zoom" czyli "szczypanie" ekranu umożliwiające przybliżanie wybranego fragmentu strony internetowej. W przeciwieństwie do wersji Mini, w Opera Mobile nie spotkamy się z zaledwie dwoma poziomami przybliżania. Użytkownik sam wybierze jak bardzo chce się przyzbliżyć do treści wyświetlanych na wybranej stronie, a przeglądarka odpowiednio dostosuje umieszcony na niej tekst, by był czytelny.

Nowa wersja Opery powinna się pojawić w Android Markecie w przeciągu miesiąca. Będzie działała na każdej wersji systemu operacyjnego Android.