Opera Mini 5 i Opera Mobile 10 - kolejne bety udostępnione

Firma Opera Software udostępniła kolejne bety przeglądarek Opera Mini 5 i Opera Mobile 10.

Opera Mini 5 i Opera Mobile 10 - kolejne bety udostępnione
Pierwsza wersja beta przeglądarki Opera Mini 5 została udostępniona w połowie września. Wprowadzono w niej wiele nowości takich jak odmieniony interfejs, możliwość przeglądania witryn w kartach czy mechanizm umożliwiający łatwe przechodzenie na ulubione strony (znane z tradycyjnej wersji przeglądarki Opera tzw. Szybkie wybieranie). Oprogramowanie zostało ponadto zoptymalizowane do działania na telefonach z ekranami dotykowymi.

Warto też dodać, że według ostatniego raportu opublikowanego przez Opera Software w październiku z przeglądarki Opera Mini korzystało już 39,6 miliona użytkowników (11,3-procentowy wzrost w porównaniu z wrześniem, 155-procentowy wzrost w porównaniu z październikiem 2008 roku).

Z kolei Opera Mobile 10 beta dla Symbiana pojawiła się na początku Listopada (wersja dla Windows Mobile w połowie listopada). Według deklaracji producenta jest ona dwukrotnie szybsza, niż poprzednia wersja przeglądarki. Wśród nowości przez nią oferowanych pojawiły się takie funkcje jak Szybkie Wybieranie (ang. Speed Dial) czy przeglądanie w kartach. Oprogramowanie doczekało się też odświeżonego interfejsu oraz poprawionej kompatybilności.

Obecnie firma Opera Software udostępniła drugie bety wspomnianych mobilnych przeglądarek. Oferują one kilka nowych funkcjonalności takich jak menadżer pobierania oraz umożliwiająca synchronizację zakładek, elementów szybkiego wybierania, notatek i zawartości paska osobistego usługa Opera Link. Oczywiście, w porównaniu do wersji beta 1, bety 2 zawierają też sporo poprawek.