Open FM wiodącym radiem internetowym w Polsce

Już po raz kolejny Open FM uplasowało się na pozycji lidera streamingu pod względem czasu słuchania według najnowszego badania Megapanel PBI/Gemius*. Gruntowna zmiana, jaką przeszło w ostatnim czasie Open FM, a także duża popularność jego wersji mobilnej, pozwala mu dystansować ponad 30-krotnie innych graczy rynkowych.

Informacja prasowa: GG Network S.A.

Grupa Allegro - GG, reprezentowana przez Open FM osiągnęła najlepszy wynik pod względem czasu krajowego ogółem, w którym użytkownicy korzystali z treści audio i video - ponad 6,4 mln godzin miesięcznie. Tym samym Open FM wyprzedza wszystkich pozostałych graczy rynkowych, w tym wiodące serwisy internetowe oraz internetowe radio EskaGo.pl (należące do Grupy Murator – Time) czy internetowe radio Tuba.fm (należące do Grupy Gazeta.pl).

Open FM wiodącym radiem internetowym w Polsce

Megapanel_1

Ponadto Open FM jest zdecydowanym liderem w zakresie korzystania z treści audio i video na urządzeniach mobilnych. W ciągu miesiąca Open FM słuchano przez ponad 1 milion godzin, co jest wynikiem ponad 30-krotnie lepszym od kolejnej w zestawieniu Grupy Onet – RASP i pozostałych konkurentów objętych badaniem. Wyniki te potwierdzają, iż Open FM jest najdłużej słuchanym radiem internetowym w Polsce.
Open FM wiodącym radiem internetowym w Polsce

Megapanel_2

Tak silną pozycję Open FM zawdzięcza między innymi coraz większej popularności i wysokim ocenom aplikacji na urządzenia z systemem Android. W internetowym sklepie Google Play Open FM zostało pobrana już ponad 1,2 mln razy, dystansując aplikacje znanych rodzimych nadawców, którym nie udało się przekroczyć progu 500 tys. pobrań (m.in.: Tuba.FM, Radio ZET, RMFon.pl, eskaGO, Polskie Radio). To rekordowa liczba pobrań spośród wszystkich polskich aplikacji dostępnych na ten system i oferujących bezpłatną muzykę 24 godziny na dobę.

Ponadto Open FM jest obecnie na pierwszym miejscu w zestawieniu aplikacji na system Android w kategorii „Najpopularniejsze bezpłatne – Muzyka i dźwięki” i wyprzedza takie aplikacje zagranicznych wydawców, jak: Spotify, Shazam czy Winamp.

Open FM wiodącym radiem internetowym w Polsce

Google_Play

W ostatnich dniach Open FM przeszło szereg zmian, aby lepiej dostosować się do potrzeb swoich słuchaczy. Nowa, zoptymalizowana strona www.open.fm otrzymała odświeżoną szatę graficzną, pozwalającą na szybki przegląd i wygodny odsłuch aktualnie granych utworów, a także łatwy dostęp do listy ponad 90 stacji z różnych gatunków muzycznych.

Strona www.open.fm oferuje wygodny odsłuch dowolnej stacji Open FM poprzez player uruchamiany w oknie przeglądarki. Player informuje także o kolejnych utworach granych w wybranej stacji oraz daje możliwość ich oceny, dodania do ulubionych czy poprzez zastosowaną wtyczkę społecznościową, polubienia i dzielenia się stacją na profilu Facebook.

Sekcja "Teraz gramy" wyświetla okładki aktualnie odgrywanych utworów na poszczególnych stacjach Open FM, stanowiąc tym samym alternatywny sposób przeglądania treści strony. Dodatkowo łatwa nawigacja pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy podstronami, bez przerywania słuchania muzyki. Całości dopełnia dynamicznie zmieniające się tło strony, które koresponduje z kolorystyką okładki aktualnie odgrywanego utworu.

Ponadto na podstawie nowej strony www.open.fm została przygotowana desktopowa aplikacja Open FM. Aplikacja ta działa niezależnie od komunikatora GG, na komputerach z systemem Windows, OSX oraz Linux.