OnlineExpo.com: zamiast tradycyjnych targów

Wystartowała polska wersja międzynarodowego projektu Online Expo, którego celem jest organizacja wirtualnych targów branżowych. Polska jest szóstym po Litwie, Łotwie, Estonii, Finlandii i Słowacji krajem, gdzie dostępna jest oferta Online Expo.

Polski oddział Online Expo wchodzi w skład międzynarodowej grupy, która rozpoczęła działalność 2008 roku. Wysokość inwestycji związanej z uruchomieniem platformy wirtualnych targów wyniosła - jak podano na konferencji prasowej - ok. 4 mln złotych, pierwsze zyski spodziewane są w 2010 r.

http://OnlineExpo.com proponuje wystawcom możliwość zaprezentowania swojej oferty na jednym portalu, przez okres 10 dni, w kilku krajach jednocześnie.

OnlineExpo.com: zamiast tradycyjnych targów
Internetowe branżowe targi składają się z tematycznych pawilonów, a te z wirtualnych stoisk wystawców. O wyglądzie własnego stoiska oraz zamieszczonych w nim treściach decyduje wystawca (istnieje możliwość zamieszczenia, filmów, zdjęć, aukcji, ofert pracy, konkursów itp.). Koszt uczestnictwa w targach wynosi ok. 3,5 tys. zł. W zależności od wykupionego pakietu można również odpowiednio wzbogacić swoją "ofertę wystawienniczą" na portalu i wyróżnić ją spośród pozostałych wystawców.

Pierwsza edycja targów turystycznych zorganizowanych przez Online Expo w 2008 roku: Targi Travel EXPO, które odbyły się jednocześnie w Finlandii, Litwie, Łotwie i Estonii zgromadziły 407 wystawców, ponad 250 tys. odwiedzających i 131 tys. zalogowanych internautów. Organizatorzy internetowych targów szacują, że średni koszt dotarcia do klienta wyniósł wówczas ok. 50 groszy.

W Polsce najbliższe imprezy odbędą się w: marcu (branża nieruchomości i wyposażenia wnętrz), kwietniu (edukacja i kariera), maju (podróże) oraz czerwcu (zdrowie i uroda).

Twórcy Online Expo zamierzają rozszerzać swoją działalność na kolejne państwa Europy Środkowej (m.in. Rosja, Ukraina), kraje skandynawskie, a w dalszej kolejności kraje Europy Zachodniej (Niemcy, Wielka Brytania), a także na Stany Zjednoczone.