OnetVOD ruszył pełną parą

Serwis wideo portalu Onet.pl został uruchomiony w pełnej wersji, po niespełna dwóch tygodniach funkcjonowania w wersji beta. Na początek usługa OnetVOD oferuje 1350 materiałów wideo, wśród których odnaleźć można polskie i amerykańskie seriale telewizyjne i filmy fabularne.

OnetVOD ruszył pełną parą
Onet.pl wszedł na rynek VOD 4 lutego br. uruchamiając wersję beta swojej internetowej wypożyczalni wideo. Godne odnotowania, że nastąpiło to zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu przez konkurencyjny serwis Iplex.pl zmiany modelu biznesowego - usługa ta stała się bezpłatną wypożyczalnią filmów online znosząc opłaty za dostępne w niej materiały.

Początkowe zasoby OnetVOD były dość ubogie, zwłaszcza na tle konkurentów (Iplex, Ipla). Okres beta testów wykorzystano jednak we właściwy sposób, znacznie powiększając ofertę katalogową - liczy ona obecnie 1350 różnorodnych materiałów, w tym produkcje telewizyjne i fabularne na licencji amerykańskiej wytwórni Warner Bros.

Serwis uruchomiony został we współpracy z telewizją TVN. Dzięki temu w archiwum OnetVOD będzie dostępnych ponad 700 odcinków różnych seriali emitowanych przez tę stację. Jak deklarują przedstawiciele portalu Onet, w ciągu najbliższych dwóch lat użytkownicy OnetVOD będą mogli obejrzeć ponad 1000 odcinków różnych seriali produkcji USA.

W OnetVOD będzie można obejrzeć również programy telewizyjne (głównie produkcji TVN), w tym cykl reportaży Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na krańcu świata" a także "Lekcja stylu" czy "Uwaga! Pirat".

Oferta filmowa OnetVOD, dostępna na dostępnym w ramach serwisu kanale WarnerTV, obejmuje na dzień dzisiejszy m.in. takie obrazy jak "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Męska gra", "Blow", "Rzeka tajemnic" czy "Frantic".

Kierownictwo wypożyczalni chce w ciągu najbliższych dwóch lat rozszerzyć katalog filmów pełnometrażowych do 320 produkcji Warner Bros.

Warunki korzystania

Podobnie jak w wypadku Iplex.pl, z OnetVOD mogą korzystać jedynie użytkownicy łączący się z serwisem z terytorium Polski. Usługa dostępna jest dla użytkowników systemów operacyjnych Windows i Mac OS X i nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania - wideo odtwarzane jest w przeglądarce internetowej za pośrednictwem technologii Adobe Flash lub Microsoft Silverlight.

Oferta OnetVOD jest mieszana, to znaczy obejmuje zarówno pozycje bezpłatne jak i płatne. Dostęp do zasobów płatnych można uzyskać wykupując licencje na pojedyncze materiały, serie lub też pakiety, złożone z różnych produkcji. Oferowane będą też produkty tzw. "catch-up" (jednorazowe lub wielokrotne odtworzenie jednego materiału) oraz "Sezony" (określona liczba odcinków seryjnych materiałów przez określony czas z możliwością jednokrotnego lub wielokrotnego dostępu). Np. pakiet filmowy można nabyć za niecałe 30 zł i oglądać przez 1 miesiąc.

W wypadku filmów i programów płatnych opcje płatności pojawią się pod oknem odtwarzacza. Produkcje darmowe będzie można obejrzeć od razu klikając przycisk "Oglądam".

Rejestracja bądź logowanie w serwisie w większości wypadków nie są wymagane. Po założeniu konta i zalogowaniu się użytkownik otrzyma dodatkowe możliwości korzystania z OnetVOD, np. opcję ponownego odtworzenia opłaconego materiału, gdyby zaszła taka potrzeba (np. restar przeglądarki czy komputera).

Więcej informacji: OnetVOD