Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

OnetVOD ruszył pełną parą

Serwis wideo portalu Onet.pl został uruchomiony w pełnej wersji, po niespełna dwóch tygodniach funkcjonowania w wersji beta. Na początek usługa OnetVOD oferuje 1350 materiałów wideo, wśród których odnaleźć można polskie i amerykańskie seriale telewizyjne i filmy fabularne.

OnetVOD ruszył pełną parą
Onet.pl wszedł na rynek VOD 4 lutego br. uruchamiając wersję beta swojej internetowej wypożyczalni wideo. Godne odnotowania, że nastąpiło to zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu przez konkurencyjny serwis Iplex.pl zmiany modelu biznesowego - usługa ta stała się bezpłatną wypożyczalnią filmów online znosząc opłaty za dostępne w niej materiały.

Początkowe zasoby OnetVOD były dość ubogie, zwłaszcza na tle konkurentów (Iplex, Ipla). Okres beta testów wykorzystano jednak we właściwy sposób, znacznie powiększając ofertę katalogową - liczy ona obecnie 1350 różnorodnych materiałów, w tym produkcje telewizyjne i fabularne na licencji amerykańskiej wytwórni Warner Bros.

Serwis uruchomiony został we współpracy z telewizją TVN. Dzięki temu w archiwum OnetVOD będzie dostępnych ponad 700 odcinków różnych seriali emitowanych przez tę stację. Jak deklarują przedstawiciele portalu Onet, w ciągu najbliższych dwóch lat użytkownicy OnetVOD będą mogli obejrzeć ponad 1000 odcinków różnych seriali produkcji USA.

W OnetVOD będzie można obejrzeć również programy telewizyjne (głównie produkcji TVN), w tym cykl reportaży Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na krańcu świata" a także "Lekcja stylu" czy "Uwaga! Pirat".

Oferta filmowa OnetVOD, dostępna na dostępnym w ramach serwisu kanale WarnerTV, obejmuje na dzień dzisiejszy m.in. takie obrazy jak "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Męska gra", "Blow", "Rzeka tajemnic" czy "Frantic".

Kierownictwo wypożyczalni chce w ciągu najbliższych dwóch lat rozszerzyć katalog filmów pełnometrażowych do 320 produkcji Warner Bros.

Warunki korzystania

Podobnie jak w wypadku Iplex.pl, z OnetVOD mogą korzystać jedynie użytkownicy łączący się z serwisem z terytorium Polski. Usługa dostępna jest dla użytkowników systemów operacyjnych Windows i Mac OS X i nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania - wideo odtwarzane jest w przeglądarce internetowej za pośrednictwem technologii Adobe Flash lub Microsoft Silverlight.

Oferta OnetVOD jest mieszana, to znaczy obejmuje zarówno pozycje bezpłatne jak i płatne. Dostęp do zasobów płatnych można uzyskać wykupując licencje na pojedyncze materiały, serie lub też pakiety, złożone z różnych produkcji. Oferowane będą też produkty tzw. "catch-up" (jednorazowe lub wielokrotne odtworzenie jednego materiału) oraz "Sezony" (określona liczba odcinków seryjnych materiałów przez określony czas z możliwością jednokrotnego lub wielokrotnego dostępu). Np. pakiet filmowy można nabyć za niecałe 30 zł i oglądać przez 1 miesiąc.

W wypadku filmów i programów płatnych opcje płatności pojawią się pod oknem odtwarzacza. Produkcje darmowe będzie można obejrzeć od razu klikając przycisk "Oglądam".

Rejestracja bądź logowanie w serwisie w większości wypadków nie są wymagane. Po założeniu konta i zalogowaniu się użytkownik otrzyma dodatkowe możliwości korzystania z OnetVOD, np. opcję ponownego odtworzenia opłaconego materiału, gdyby zaszła taka potrzeba (np. restar przeglądarki czy komputera).

Więcej informacji: OnetVOD