OnetSkype - czy 'wykosi' konkurencję?

Onet.pl i Skype podpisały umowę, której wynikiem będzie firmowanie komunikatora Skype przez największy portal w Polsce. Onet będzie również wyłącznym dystrybutorem programu w kraju! Piotr Tchórzewski - przedstawiciel Onetu - potwierdził wszystkie spekulacje na temat porozumienia. Dla polskich użytkowników główną zmianą ma być łatwiejszy dostęp do płatności za usługi VoIP oferowane przez komunikator, czyli za rozmowy realizowane z komputera na telefon stacjonarny.

OnetSkype - czy 'wykosi' konkurencję?

Skype ma być oferowany w Polsce pod dwiema markami. Program będzie oferował dokładnie te same funkcje, co dotychczas, włączając w to SkypeIn i SkypeOut. Na pytanie, czy taka umowa jest wymierzona w Gadu-Gadu (najpopularniejszy komunikator w naszym kraju), przedstawiciel Onet.pl odpowiedział: "Wprowadzamy komunikator na rynek i jesteśmy świadomi związanych z tym konsekwencji. Nasz produkt może zagrozić pozycji Gadu-Gadu, ponieważ będzie oferował te same funkcje na równie wysokim poziomie".

Krzysztof Szalwa - prezes Gadu-Gadu - reaguje spokojnie: "Oczywiście obserwujemy uważnie naszą konkurencję i śledzimy zmiany na rynku. Jednak już raz Onet.pl próbował zagrozić naszej pozycji i mu się nie udało."

OnetSkype - czy 'wykosi' konkurencję?

OnetSkype można pobrać ze stronyhttp://www.skype.onet.pl Następnie wystarczy się zarejestrować, podłączyć i mikrofon. Aplikacja funkcjonuje przy każdym stałym łączu internetowym, jak również na prawie każdym modemie. OnetSkype jest dostosowany do warunków rynku polskiego - dzięki niemu polscy użytkownicy otrzymali możliwość korzystania z niemal wszystkich form płatności internetowych dostępnych w kraju.

"Połączenie zaawansowanej technologii komunikatorów głosowych Skype oraz wysokiej wartości serwisów z internetową platformą medialną Onet.pl oraz jego bazą użytkowników ma ogromne znaczenie dla polskiego rynku. Jestem przekonany, ze OnetSkype zrewolucjonizuje komunikację polskich użytkowników nie tylko między sobą, ale z całym światem" - powiedział Łukasz Wejchert, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Onet.pl.

"Z wielką radością witamy współpracę z Onet.pl i udostępnienie aplikacji Skype" - stwierdził Niklas Zennström, współzałożyciel i Dyrektor Generalny Skype. "Polska jest wiodącym rynkiem dla Skype od czasu rozpoczęcia naszej działalności w roku 2003. W wyniku przedmiotowej współpracy Onet staje się istotnym partnerem w dziedzinie nowoczesnych systemów komunikacyjnych".

Obecnie użytkownicy mogą pobrać nowy komunikator dla systemów Windows a wkrótce mają się pojawić wydania dla Linux, Mac OS oraz . Następna edycja OnetSkype będzie umożliwiać połączenia wideo, a także konferencje wideo. Jej publikacja planowana jest w ciągu kilku miesięcy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie "Czy OnetSkype ma szansę stać się czołowym komunikatorem w Polsce?".

Zobacz też...

Skype: surfuj i... rozmawiaj za darmo

Nie co dzień trafia się okazja skorzystania z darmowego komunikatora, który z powodzeniem może zastąpić telefon. Co ważne, do korzystania ze Skype nie jest wcale potrzebne łącze o potężnej przepustowości - program poprawnie działa nawet na połączeniach dial-up (56 kbps).

Rozmawiaj (prawie) za darmo

Prezentujemy ofertę najpopularniejszych polskich usług VoIP, oraz oceniamy ich jakość. To nie bajka - dziesięciominutowa rozmowa z USA za symboliczną złotówkę!

Więcej informacji dostępnych jest tutaj.