Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Onet ponownie kupuje Gadu Gadu?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Onet.pl powrócił do rozmów w sprawie zakupu komunikatora internetowego Gadu Gadu. To drugie podejście portalu. Po pierwszym fiasku rozmów zakupem programu zainteresowała się Interia.pl.

Portal nie zgodził się udzielić komentarza w tej sprawie. "Nie mogę w tej sprawie udzielać żadnych informacji" - zaznaczył Mariusz Biedrzycki, dyrektor komunikacji marketingowej Onet.pl. Łukasz Foltyn, twórca komunikatora, zaznacza, że nic nie wie o planowanej transakcji. "W takich sprawach inicjatywa należy do inwestora finansowego, być może on prowadzi takie rozmowy, ale ja nic o tym nie wiem, może na tym etapie sprawy" - zaznaczył dla Internet Standard.

Czy dojdzie do transakcji? Poprzednia próba przejęcia Gadu Gadu nie zakończyła sukcesem. Jak dowiedział się Internet Standard, zaporą była cena. Komunikator miał zostać sprzedany za 30 mln zł.

Jesienią tego roku Gadu Gadu zainteresowała się Interia.pl. Tomasz Jażdżyński, pełniący wtedy funkcję prezesa portalu, planował sfinalizować transakcję zakupu. Jednak na ostatnim etapie rozmów większościowy akcjonariusz Interii - ComArch - nie zgodził się na przeprowadzenie operacji.

Rynek komunikatorów internetowych staje się coraz bardziej atrakcyjny. Coraz większe zainteresowanie budzą usługi rozmów przez internet. Do tej pory możliwości dzwonienia przez komunikator na numery stacjonarne i komórkowe uruchomiła m.in. Wirtualna Polska oraz o2.pl. Wkrótce taka usługa ma pojawić się w Gadu Gadu.