Onet.pl uruchamia platformę e-commerce

Onet.pl uruchomił specjalną platformę e-commerce.onet.pl, dzięki której w szybki sposób można założyć własny sklep internetowy oraz znaleźć praktyczne informacje i porady na temat polskiego e-commerce.

Dostawcą platformy do zakładania e-sklepu jest serwis iStore.pl, należący do Grupy Allegro. Serwis świadczy usługi hostingu oprogramowania e-commerce w systemie ASP (Application Service Provider). Model ASP jest to forma dzierżawy wyspecjalizowanego oprogramowania- w tym przypadku obsługującego sklep internetowy.

- Dzierżawa oprogramowania obsługującego sklep internetowy, pozwala na znaczne ograniczenie kosztów elektronicznego biznesu w sieci, poprzez ograniczenie kosztów jego wytworzenia, serwisowania oraz rozbudowy zgodnej z postępującymi w internecie trendami- mówi Michał Nowak, szef Marketplace Onet.pl.

Ceny za obsługę sklepu są uzależnione od potrzeb i skali działania właścicieli sklepu. W wersji podstawowej można prowadzić sklep od 12,5 zł miesięcznie.

W uruchomionym serwisie dostępne są także informacje potrzebne do założenia własnego e-sklepu, a także artykuły i porady, m.in. na temat bezpieczeństwa transakcji w sieci, prawnych aspektów prowadzenia sklepu internetowego oraz dane dotyczące rynku e-commerce.

- Rynek e-commerce w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw chce wykorzystywać internet do zdobycia nowych klientów- dodaje Michał Nowak, Szef Marketplace Onet.pl. - Zaspokajamy te potrzeby, oferując przedsiębiorcom kompleksowe rozwiązania umożliwiające prowadzenie e-sklepu wraz z wieloma dodatkowymi korzyściami, jak choćby reklama w OnetPasaż czy OnetBoksy.

http://www.e-commerce.onet.pl