Onet.pl ułatwia grę w e-kasynach

Onet.pl tylnymi drzwiami wchodzi na rynek hazardu online i otwiera serwis informacyjny dla graczy. Wortal betspace.pl został zarejestrowany przez spółkę Media Entertainment Ventures Ltd z siedzibą na Malcie, spółka należy do Grupy Onet.

Serwis BetSpace.pl na razie nie pozwala na dokonywanie zakładów online. Służy on do agregacji informacji od niezależnych analityków rynkowych oraz serwisów informacyjnych dotyczących wyników gier. - Na stronach wortalu prezentujemy oferty najbardziej znanych podmiotów zajmujących się prowadzeniem zakładów sportowych za pośrednictwem internetu. - mówi dla Internet Standard Piotr Krawiec z grupy Onet.pl. - Podmioty oferujące zakłady sportowe, o których informacje zamieszczane są na wortalu betspace.pl, nie są w żaden sposób powiązane kapitałowo z nasza spółką - wyjaśnia.

-Ulokowanie spółki prowadzącej działalność wortalu betspace.pl na Malcie, bedącej podobnie jak Polska członkiem UE, wynika przede wszystkim z faktu, że regulacje tam obowiązujące umożliwiają znacznie większa elastyczność w zakresie przedmiotu działalności naszej spółki zależnej, niż te które obowiązują obecnie w Polsce - mówi Piotr Krawiec. - W kilku krajach UE oferowanie zakładów sportowych za pośrednictwem internetu jest już dzisiaj dozwolone i odpowiednio uregulowane, a spodziewamy się ze niedługo stanie się tak również w przypadku Polski.- dodaje.

Jak wyjaśnia Pulsowi Biznesu jeden z szefów firm bukmacherskich rejestracja firmy na Malcie pozwoli Onetowi reklamować usługi hazardowe, co w Polsce jest zabronione.

Serwis betspace.pl rozpoczął działalnośc na przełomie 2006/2007 r.

Patrz także:

e-hazard w Polsce: popularny i nielegalny