Onet.pl stawia na ogłoszenia

Zarząd Grupy Onet.pl poinformował, że 2 lutego br. spółka zależna Onet.pl S.A. podpisała umowę określającą zasady współpracy strategicznej ze spółkami należącymi do międzynarodowej grupy kapitałowej Trader: Trader Classified Media Group B.V. oraz Intercom Worldwide S.L.

Grupa Trader jest jednym z wiodących na rynku globalnym koncernów ogłoszeniowych.

Na mocy podpisanej umowy, Trader Classified oraz Intercom zobowiązały się zostać udziałowcami spółki Infopraca Sp. z o.o, której Onet był dotychczas 100% udziałowcem.

Podpisana umowa rozpoczyna strategiczną, długoterminową współpracę z partnerami Trader Classified oraz Intercom w zakresie rozwoju działalności Onet.pl na rynkach ogłoszeniowych, w szczególności na rynku internetowych serwisów zawierających ogłoszenia o pracę.

Wiadomo, że rynek ogłoszeniowy stanowi dynamicznie rosnący segment rynku internetowego. W ostatnim czasie również Agora zdecydowała się odnowić swoją ofertę i poważniej zaistnieć na rynku ogłoszeń rekrutacyjnych w internecie. Według bloga Krzysztofa Urbańskiego, serwis Agory wystartuje już w połowie lutego.

Serwisy związane z dużymi portlami mogą stać się zagrożeniem dla takich wortali jak pracuj.pl, praca.pl czy jobpilot.pl.