Onet.pl "blipuje"

Portal Onet.pl rozpoczął publikowanie wiadomości w serwisie społecznościowym Blip.pl, w którym pojawiają się na bieżąco nie tylko informacje z serwisu Wiadomości.onet.pl ale także najciekawsze aktualne treści z innych serwisów Onetu.

Blip.pl, którego właścicielem jest Gadu-Gadu, to polski serwis społecznościowy pozwalający na prowadzenie tzw. mikroblogów. Główną zasadą serwisu jest to, że długość publikowanej na nim wiadomości nie może przekraczać 140 znaków; wiadomość może być tekstowa, dźwiękowa i wideo.

Poza wiadomościami o charakterze informacyjnym Onet dostarcza na Blipie także wybrane aktualne wątki z forów, wpisy z blogów, krótkie filmy etc. Onet.pl działa na takich samych zasadach jak inni członkowie społeczności, czyli występuje jako użytkownik (o nazwie Onet lub Onetpl), publikujący swoje wpisy.

"Cieszymy się, że Onet dołącza do Blipa. Użytkownicy Blipa są ciekawi tego, co dzieje się na świecie i chętnie otrzymują informacje nie tylko o tym, co dzieje się u ich znajomych, ale także najnowsze wiadomości, które często inicjują ciekawe dyskusje." - mówi Marcin Jagodziński, współtwórca Blipa. Zalety mikroblogowania w Blipie dostrzegły serwisy informacyjne, jak np. Gazeta.pl, Życie Warszawy, Wykop jak i również InternetStandard.

Inspiracją twórcy Blipa był Twitter.com - amerykański serwis umożliwiający m.in. prowadzenie prostego bloga, w którym wpisy są publikowane za pomocą smsów.