Onet najpopularniejszy, ale Parkiet najlepszy

SMG/KRC opublikowało ranking polskich serwisów finansowych. Użytkownicy najczęściej odwiedzają serwisy finansowe portali ogólnych.

Badania SMG/KRC przeprowadziło badanie na przełomie poprzedniego i bieżącego roku na 356-osobowej próbie, na którą złożyło się 206 inwestorów indywidualnych i 159 przedstawicieli inwestorów instytucjonalnych. Pośród nich najpopularniejszy jest dział ekonomiczny Onetu i Parkiet.com.pl, z których korzysta odpowiednio 54,3 % i 48,5 % badanych. Na trzecim miejscu uplasował się serwis Wirtualnej Polski – 32,1 %.

Pod względem przydatności badani najwyżej oceniają Parkiet.com.pl (28%) a po nim Onet (21,4 %). Oba dystansują konkurencję dwukrotnie ponieważ w tej kategorii wszystkie pozostałe serwisy nie przekroczyły 10% wskazań.

Zdaniem badanych Parkiet.com.pl prezentuje najwartościowszy materiał informacyjny. Najbardziej interesują ich informacje (93% badanych) i notowania giełdowe (75%) a w drugiej kolejności komentarze i bazy danych. Uważają ponadto, że najsensowniejsze jest korzystanie z kilku wyspecjalizowanych serwisów łącznie (75%).

Pozostałe media wypadają na tle Internetu znacznie gorzej. O ile zyskał on pod względem ogólnej przydatności 43,6 pkt na 100 możliwych, o tyle prasa uzyskała 30,5 pkt, telewizja 15,8 pkt a radio 8,8 pkt.