Onet kupił Sympatię.pl, umowa Interii z Gadu Gadu niepewna

Portal Onet.pl dokonał transakcji zakupu serwisu randkowego Sympatia.pl. Nie znana jest wartość transakcji. Wcześniej donosiliśmy o planach Interii względem Gadu Gadu - ta umowa najprawdopodobniej nie dojdzie do skutku.

Na początku 2003 roku Sympatia.pl stała się częścią Onet.pl. Serwis randkowy przyciągał dużą ilość użytkowników. Ostatecznie portal postanowił włączyć go w swoje struktury.

Wartości zawartej transakcji nie ujawniono.

Platforma technologiczna oraz zespół obsługujący serwis randkowy zostały już wchłonięte w struktury Onetu. Były właściciel, czyli Sympatia Sp. z o.o. niebawem zakończy swoją działalność.

Niedawno informowaliśmy również o planach innej znaczącej umowy. Interia.pl miała kupić komunikator Gadu Gadu. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy program wyceniany jest na 30 mln zł. Wiele wskazuje jednak na to, że do transakcji nie dojdzie. Na drugą połowę września ComArch, większościowy udziałowiec Interii, zwołuje walne zgromadzenie akcjonariuszy. Nieoficjalnie mówi się, że ma na nim dojść do odwołania zarządu portalu.