Onet bez poczty

Użytkowników kont pocztowych w portalu Onet.pl spotkała dziś przykra niespodzianka. Z powodu awarii serwerów autoryzacyjnych nie działają konta pocztowe – ani z poziomu stron WWW, ani tez nie są dostępne za pomocą programów pocztowych (sytuacja z godz. 12:12).

Jak tłumaczą przedstawiciele Onet.pl, wszystkiemu winna jest poważna awaria serwerów autoryzacji, która miała miejsce wczoraj około godziny 20-tej. Na miejscu są specjaliści z serwisu gwarancyjnego uszkodzonych serwerów i cały czas usiłują usunąć awarię. Dokładnego terminu usunięcia awarii Onet jednak nie podaje, ale jak informuje na stronie obsługi poczty przez WWW, naprawa jej skutków może potrwać do godzin wieczornych dnia dzisiejszego.

Jak informują przedstawiciele portalu, niedostępna jest większość kont pocztowych w domenie onet.pl – bezpłatnych, a także komercyjnych, mocno ostatnio reklamowanych. Użytkowników zakładanych dawniej kont komercyjnych w domenie pro.onet.pl, awaria nie dotknęła.

Problemy spowodowane awarią dotyczą wejścia do serwisów i skrzynek pocztowych a nie samych systemów. Dlatego Onet zapewnia, że wszystkie przychodzące w tym czasie wiadomości zostaną przechowane i dostarczone do skrzynek po usunięciu awarii.

Awaria dotyczy także innych serwisów oferowanych przez portal, a wymagających logowania – np. czatu.

Jak poinformował Onet.pl awaria kont pocztowych została usunięta o godzinie 13.30, a więc wcześniej niż zapowiadali przedstawiciele portalu. Przyczyna nie jest jeszcze znana, ale jak już wiadomo nie miała ona nic wspólnego z wadą oprogramowania czy włamaniem do systemu.

Ponieważ w kolejce stoi ogromna ilość przesyłek, listy będą sukcesywnie kierowane na konta adresatów.