OneStep - kupowanie SMS'em

Od września ruszył projekt OneStep umożliwiający szybki zakup recenzowanych w prasie książek, film, płyt i kosmetyków. Aby złożyć zamówienie należy umieszczony przy recenzji kod wysłać SMS'em pod specjalny numer.

OnetStep - usługa zakupów przez SMS promowana jest jako "polska innowacja na rynku m-commerce, nie mająca swoich odpowiedników na świecie".

Od początku września w większości tytułów prasowych wydawnictw Axel Springer, G+J, Edipresse, Burda, Agora i Media Point Group pojawią się specjalne OneStep kody - które po wysłaniu SMS’em generować będą zamówienia recenzowanych produktów. Będą one umieszczane przy rekomendacjach i recencjach produktów, takich jak książki, filmy, muzyka czy kosmetyki. Dla prasy to szansa na nowe źródło przychodów i interakcję z czytelnikiem, a wydawcy w łatwy sposób zamienią recenzję i reklamy na sprzedaż - mówi Klaudiusz Frydrych z OneStep. Usługa ma za zadanie konwertować impulsy sprzedażowe, powstające w momencie czytania recenzji lub oglądania reklamy, na sprzedaż.

Proces zamawiania produktu w OneStep składa się z kilku etapów. Po zapoznaniu się z recenzją należy SMS’em wysłać kod publikowany przy tekście na numer OneStep: 70500 (0,61 zł z VAT), jeśli jest to pierwsze zamówienie, konsultant OneStep oddzwania do klienta w celu zarejestrowania danych i adresu dostawy oraz potwierdzenia zamówienia. Przy każdym kolejnym zamówieniu OneStep odsyła SMS’a z nazwą produktu i jego ceną. Poprawność zamówienia potwierdza się również SMS’em.

OneStep dodatkowo oferuje atrakcyjną cenę dostawy zamówionego SMS'em produktu - 7 zł lub całkowicie bez opłat, w przypadku zakupu przynajmniej dwóch produktów. Zamówienia można składać z całego terytorium Polski. Opłata za zamówiony produkt uiszczana jest przy odbiorze.

OneStep to projekt wymyślony przez trójkę młodych Polaków. Wg ich zapewnień - "nie jest to kolejna imitacja rozwiązań zachodnioeuropejskich czy amerykańskich, technologia OneStep jest chroniona amerykańskim prawem patentowym, ale jest w 100% polska".

Źródło: OneStep