OneRay Investment S.A. planuje debiut na NewConnect w II kwartale 2009 roku

OneRay Investment, spółka mająca charakter funduszu venture capital zamierza zadebiutować na rynku NewConnec.

OneRay został zawiązany w dniu 23 grudnia 2008 r. i zaraz po zarejestrowaniu we właściwym sądzie rejestrowym zamierza rozpocząć ofertę prywatną. Autoryzowanym doradcą spółki jest zespół Capital One Advisers Sp. z o.o.

Spółka OneRay Investment została utworzona przez Surfland Systemy Komputerowe S.A. Obecnie w portfelu spóki najdują się trzy inwestycje: LocoZone Sp. z o.o. (świadczy usługi z zakresu mobile marketingu), eXant Software Polska Sp. z o.o. (zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem aplikacji webowych typu B2B i B2C) i Surfland Deweloper System Sp. z o.o. (specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań aplikacyjnych ERP, CRM, WDF).

OneRay zamierza kontynuować działalność inwestycyjną przede wszystkim w mikro i małe przedsiębiorstwa działające w branży nowych technologii, a w szczególności na rynku bezprzewodowej komunikacji, internetu oraz niszowych rozwiązań aplikacyjnych.

Inwestowaniem objęte są przede wszystkim projekty na etapie wczesnego rozwoju. Przeciętna wartość zaangażowania OneRay w jeden podmiot wynosić będzie od 0,5 mln PLN do 1,5 mln PLN.

Podstawowym źródłem przychodów dla OneRay będą przychody pochodzące z operacji wyjścia z realizowanych inwestycji tj. przychody ze zbycia nabytych pakietów akcji lub udziałów inwestorom strategicznym, funduszom typu venture capital lub poprzez NC/GPW. Kolejne transakcje będą realizowane po osiągnięciu przez wybrane projekty zakładanych parametrów wzrostu wartości.