Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Olsztyn: włamali się do domowej sieci bezprzewodowej

Policjanci z Olsztyna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie się do prywatnej, bezprzewodowej sieci komputerowej. Jeden z nich rozpowszechniał w ten sposób pliki chronione prawem autorskim.

Wczoraj funkcjonariusze z Olsztyna i Mrągowa zatrzymali dwóch mężczyzn - 24-letniego Piotra U. i 35-letniego Marek R. - których podejrzewają o to, że włamali się do prywatnej, bezprzewodowej sieci komputerowej.

Młodszy z nich dodatkowo wyrządził szkodę właścicielowi sieci, rozpowszechniając "na jego konto" chronione prawem autorskim pliki muzyczne i filmy (niektóre z nich zajmowały nawet po 30 GB).

Co interesujące, obaj zatrzymani mieli w domu dostęp do Internetu, natomiast jeden z nich tłumacząc dlaczego z niego prawie nie korzystał wyjaśnił, że był on dla niego zbyt wolny.

Podczas przeszukania mieszkań mężczyzn policjanci zabezpieczyli ich komputery, które obecnie trafiły do biegłych z zakresu informatyki. Ich zadaniem będzie wyjaśnienie wszystkich nielegalnych działań jakie zostały przeprowadzone za ich pośrednictwem.

Na stronie policji czytamy:

"Za uzyskanie dostępu do nie swojej sieci, czyli za włamanie, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, a dodatkowo za wyrządzenie szkody w systemie informatycznym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat."Policja apeluje również do wszystkich użytkowników, aby zabezpieczali swoje bezprzewodowe domowe sieci.

Źródło: KWP w Olsztynie