Ojciec Rydzyk chce ruszyć z dobrą nowiną w ... internet!

Ojciec Rydzyk, dyrektor Radia Maryja zamierza uruchomić portal internetowy. Przedsięwzięcie zamierza sfinalizować z datków słuchaczy swojej rozgłośni. "Mniej dzwońcie, więcej płaćcie!" - tak podobno zachęca do wpłacania pieniędzy na internetowy cel.

Ojciec Rydzyk ujawnił, że zbiera pieniądze na to, by uruchomić internetowy portal. Jak na razie jego działalność była mało "internetowa". Co prawda Radio Maryja posiada swoją stronę, jednak artykuły tam publikowane trącą myszką, a sam wygląd witryny również nie jest najnowocześniejszy.

Jak podała Gazeta Wyborcza, na zlecenie księdza Rydzyka nad nowym portalem pracują studenci toruńskiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Strona ma być gotowa wczesną wiosną.

Tymczasem dyrektor Radia Maryja nawołuje do wpłacania datków na rzecz internetowego przedsięwzięcia. GW donosi, że od kilku dni na falach Radia można usłyszeć apel ojca dyrektora: "mniej dzwońcie, więcej płaćcie! A jak już dzwonicie, to mówcie krótko i na temat. Bez tylu lamentacji! Zaoszczędzone na rozmowach pieniądze wpłacajcie na nasze konto!"

Dodajmy, że prowadzone przez księdza Rydzyka przedsięwzięcia: Radio Maryja i Telewizja Trwam utrzymują się z wpłat słuchaczy.