Odświeżony OnetCzat

Wielu zmian i udoskonaleń doczekało się 10-letnie narzędzie komunikacyjne serwisu Onet. Osadzenie OnetCzatu na własnej stronie internetowej, dostosowanie jego wyglądu do własnych preferencji, możliwość zostawienia wiadomości off-line oraz rozbudowany dział statystyk - to wybrane cechy odświeżonego serwisu Czat.onet.pl kreowanego obecnie w roli "osobistego komunikatora".

Istniejący od roku 1999, miesięcznie odwiedzany przez ok. 400 tys. użytkowników generujących ponad 6 mln odsłon (Megapanel PBI/Gemius, grudzień 2008), serwishttp://Czat.onet.pl doczekał się znaczących zmian.

Wśród nowości znalazła się m. in. możliwość osadzenia Czata na własnych stronach internetowych, personalizacja interfejsu i zmiany jego wyglądu oraz tworzenia własnej wizytówki (gdzie zamieścić można informacje o sobie i swych zainteresowaniach).

OnetCzat wzbogacony został również o możliwość zostawiania wiadomości off-line, a także bogaty dział statystyk obrazujących działania użytkowników i popularność założonych przez nich pokoi. Dostępny jest również ranking najbardziej aktywnych internautów (każda, aktywność, która rozwinie społeczność czata, spowoduje wzrost jego pozycji w rankingu).

Wprowadzonym zmianom w projekcie Czat.onet.pl towarzyszy pierwsza odsłona akcji wizerunkowej projektu pod hasłem "Inny wymiar czatowania. Tu rozmowa jest tylko pretekstem...", której celem jest ukazanie możliwości i zalet wykorzystywania Czatu jako osobistego narzędzia komunikacyjnego.