Od teraz lepsze wyszukiwanie w Twitterze

Użytkownicy Twittera w końcu doczekali się zmian w algorytmie wyszukiwania. Udostępniona im także została nowa strona "Zaawansowanego wyszukiwania".

Obecnie, gdy wpiszemy w pole wyszukiwania jakieś interesujące nas hasło, Twitter wyświetli nam w wynikach konta, których użytkownicy mają podobne zainteresowania, a nie tylko te, które mają w swojej nazwie wyszukiwany wyraz.

Na przykład, gdy wpiszemy słowo android, otrzymamy w górnym prawym rogu naszej strony cztery wyniki: twidroyd, handmark, AndroidDev i seesmic. W przeszłości byłoby to niemożliwe, gdyż wyszukane zostałyby jedynie te konta, które zawierałyby w swojej nazwie słowo android.

Jak czytamy na blogu Twittera:

"To nowe podejście pomoże w wyszukiwaniu użytkownikom Twittera ułatwiając im śledzenie wpisów osób mających podobne zainteresowania. Na przykład, jeżeli ktoś interesuje się Hip-hopem, ma możliwość łatwiejszego wyszukania konta artysty zajmującego się takim gatunkiem muzyki. Wpisując w wyszukiwarkę słowo "hip hop" znajdzie teraz bowiem takie konta jak @common i @questlove. Wcześniej zazwyczaj wyświetlaliśmy konta mające w swojej nazwie słowa "hip hop"."

Oczywiście wspomniane wcześniej cztery wyniki wyszukiwania to nie wszystko, gdyż kliknięcie zakładki "More people results" pozwala przejść do pozostałych. Identyczny efekt gwarantuje kliknięcie w znajdującą się po lewej stronie zakładkę "People".

Co ważne, Twitter przygotował też nową stronę z systemem "Zaawansowanego Wyszukiwania" (można do niej przejść również poprzez kliknięcie linku znajdującego się nad wszystkimi rezultatami wyszukiwania). Dostępne są na niej różne opcje, dzięki którym można dokładniej określić cel poszukiwań.