Od dziś klienci Polkomtela mogą testować iPada

Plus rozpoczyna 19 kwietnia br. program testowy "iPad w Plusie". Jego celem jest zebranie od klientów opinii i informacji na temat użyteczności, funkcjonalności, jakości oraz możliwości tego urządzenia.

Plus to pierwsza sieć w Polsce, która udostępnia w programie testowym iPada. Aby przetestować iPada, należy wziąć udział w konkursie. Aplikacja konkursowa uruchomiona zostanie na stroniehttp://www.plus.pl/iPad dziś o godz. 12.00. Program testowy adresowany jest wyłącznie do klientów sieci Plus.

Tymczasem wg Rzeczpospolitej, w oficjalnej dystrybucji iPad znajdzie się w sklepach poza Stanami Zjednoczonymi najwcześniej pod koniec maja. Apple nie nadąża z jego produkcją. Tylko w USA sprzedano już prawie 600 tys. jego egzemplarzy.

iPad w najtańszej wersji z 16 GB pamięci urządzenie kosztuje 499 USD. Za wersję z 32 GB trzeba zapłacić 599 USD, natomiast z 64 GB - 699 USD. W Polsce będzie zapewne o 25-30% droższy, choćby przez 22-proc. podatek VAT.

Zgodnie z informacjami Polkomtela, grupa klientów Plusa otrzyma bezpłatnie możliwość przetestowania iPada. Konkurs nie jest ani promocją ani obietnicą wprowadzenia iPadów do sprzedaży w salonach Polkomtela. To propozycja sprawdzenia funkcjonalności Apple iPad WiFi 16GB wraz z routerem Novatel MiFi 2352.

Każdy z uczestników konkursu będzie musiał wymyśleć i opisać, jak iPad zmieniłby historię Polski, gdyby istniał wcześniej. Wybór epoki lub zdarzenia historycznego zależy wyłącznie od wyobraźni autorów. Nagroda główna zostanie wręczona 20 zwycięzcom Konkursu. Będzie to bezpłatne testowanie iPada przez trzy miesiące.

Konkurs "iPad w Plusie" trwa od 19 do 25 kwietnia br.

Aktualizacja: 19 kwietnia 2010 16:06

Dodano szczegóły konkursu.