Oczekiwana zmiana miejsc w Szeptelu

Michał Skolimowski, dotychczasowy wiceprezes zarządu Szeptela zastąpił Andrzeja Wyszyńskiego na fotelu prezesa. Ten drugi został natomiast wiceprezesem. Nową twarzą w zarządzie spółki będzie Maciej Wąż powołany na stanowisko członka zarządu.

Zmiany zostały podyktowane skoncentrowaniem się firmy na projekcie szeptel.net, który bezpośrednio nadzorował Michał Skolimowski, a będzie mu teraz pomagał w tym Maciej Wąż. Andrzej Wyszynski skupi się teraz na tradycyjnych obszarach działania firmy - telefonii stacjonarnej w byłym woj. Łomżyńskim.

"Ta zmiana to usankcjonowanie układu, jaki działał od pewnego czasu. Nie oznacza ona jednak rewolucji - tak jak dotąd decyzje będziemy podejmowali kolegialnie" - powiedział nam Michał Skolimowski.

Na początku roku Szeptel zadeklarował inwestycje na poziomie 100 mln USD w dwa lata, które mają zostać przeznaczone na budowę światłowodowej sieci telekomunikacyjnej na terenie całej Polski. Spółka, oprócz usług operatorskich, chce m.in. również dawać dostęp do Internetu, czy organizować telekonferencje. Szeptel uruchomił też portal ogólnopolski pod nazwą E.pl, który zostanie wyposażony w wyszukiwarkę w listopadzie. Całość projektu to właśnie wspomniany szeptel.net. „Ponieważ jest to dla nas obecnie priorytet, stąd zmiana w zarządzie" - dodał nowy prezes Szeptela.

Część nakładów inwestycyjnych spadnie na inwestora strategicznego, którego wprowadzenie spodziewane jest jeszcze w tym roku. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się od jednego z głównych akcjonariuszy, że otrzymał już cztery propozycje od firm „zza oceanu”, którym miałby odsprzedać swój pakiet akcji.